niedziela, 3 kwietnia 2016

NIE! Olejowanie włosów i błędy które najczęściej można popełnić.



Witajcie, w końcu dostałam się do kompa więc mogę udostępnić ostatnio napisany przeze mnie post z tegoż powodu iż zauważyłam że wiele z was chciałoby zacząć no i zaczęło olejować włosy.
Ale zwiąże się to z tym, że niektórzy z was popełniają naprawdę ważne błędy, które mogą was zniechęcić do dalszego olejowania włosów.

Może na samym wstępie powiem co to jest OLEJOWANIE włosów.
Bo niektórzy z was mylą to z nawilżaniem czy czymś podobnym.


Olejowanie włosów jest zabiegiem polegającym na naniesieniu "odpowiedniego" oleju na włosy, w celu ich odżywienia. Wiele osób myli olejowanie z nawilżeniem, w sumie w jakiś sposób wpływa na nawilżenie włosów ale w sposób iż olej dopełnia i podtrzymuje wodę we włosach.
Zabieg jest zalecony do wszystkich rodzajów włosów.
Nadaje włosom połysk, wydobywa głęboki blask, z matowych włosów może naprawdę zrobić mega mega błyszczące włosy.
Przesuszone, niesforne, łamliwe włosy dostają kopa elastyczności.
Odbudowuje włókno włosa i ułatwia rozczesywanie.
Wzmacnia, odżywia, osłabione włosy, łagodzi podrażnienia skóry głowy, hamuje wypadanie włosów, skutecznie zapobiega powstawaniu łupieżu, przesuszaniu włosów, łamliwości końcówek, matowieniu włosów farbowanych i wpływa na kondycję ogólną włosów.


BŁĘDY W OLEJOWANIU WŁOSÓW I JAK IM ZAPOBIEC. 


1.Zbyt duża ilość oleju nakładana na włosy : trudność ze zmycie oleju z włosów, można szybko je przeoliwić, nie będą takie jakie sobie wyobrażamy. Łyżka stołowa oleju w zupełności wystarczy by naolejować wszystkie włosy.

2. Nakładanie oleju na brudne włosy i skórę głowy : gdy włosy są przetłuszczone nie powinno się nakładać oleju na włosy, ponieważ może wpłynąć na wzmocnienie przetłuszczania się włosów. Kilkudniowy łój wpływa negatywnie  na włosy, ponieważ przy mocnym przetłuszczeniu włosów, cebulki się osłabiają i wypadają, a w połączeniu z olejkiem, łój skóry i olej ziołowy tworzą wydzielające się enzymy przez co można zaobserwować jak nasze włosy wręcz "lecą" z głowy podczas poprawiania ich czy czesania.

3. Nakładanie odżywki na niedomyty olej : ostatnio jedna z czytelniczek zadała mi pytanie dlaczego jej włosy są tłuste po umyciu nawet szamponem H&S gdy na naolejowane włosy nałożyła odżywkę, potrzymała ją chwilę i dopiero umyła włosy, ale olej miała z nocy.
NIE ! NO LUDZIE, TAK SIĘ NIE ROBI. Trzeba najpierw dobrze domyć włosy z oleju, odpowiednim szamponem a później nałożyć odpowiednią odżywkę.

4.Po naolejowanych włosach nie nakłada się niczego : NIEEEE ! Włosy naolejowanie muszą mieć nawilżenie. Olejowanie włosów to podtrzymanie wody we włosach, niektóre z was mi piszą, że po olejowaniu mają włosy jak strąki, suche, powywijane, macie odpowiedź na to pytanie, zawsze mówię że to musi być jakaś rutyna ! OLEJ MYCIE MASKA/ODŻYWKA. Dodatkowe prawidłowe zabezpieczenie. Nie przesadzajcie, sam olej nie wystarczy do nawilżenia włosów.

5.Wymywanie oleju szamponem z sls/sles : szampon nie powinien zawierać sls.

6. Nieodpowiedni dobór oleju : Olej powinien być dopasowany do porowatości włosów -> o porowatości przeczytacie tutaj KLIK : wysoko porowate bardzo gęsty olej, średnio porowate średnio gęsty olej, nisko porowate delikatny olej.

7. Zbyt rzadkie olejowanie włosów : gdy zaczynasz olejować włosy chcesz uzyskać jakikolwiek efekt, twoje olejowanie powinno być codziennością, zbyt rzadkie olejowanie wpływa źle na Twoje włosy, brak efektów, brak poprawy włosów, brak jakiegokolwiek nawilżenia i wygładzenia. Nie mówię że olejowanie co jakiś czas nie da wam efektu bo efekt będzie tylko do kolejnego mycia, ale olejowanie systematyczne poprawi stan twoich włosów i będziecie mogli się cieszyć z szybko nawilżonymi, zadbanymi włosami.

8. Zbyt długi czas trzymania oleju na włosach: przy cienkich włosach to się nie sprawdza, olej powinien być dobrany do porowatości przede wszystkim ale i też powinien być indywidualnie dostosowany czas do nawilżania, wiadomo ciężkie, grube i suche włosy potrzebują dużego nawilżenia, cienkie lejące i trochę wysuszone potrzebują lekkiego, delikatnego nawilżenia, delikatnym olejem.

9. Olejowanie skalpu : niektóre oleje jak i skalp nie tolerują olejowania bo są za ciężkie.

10. Oczekiwanie zbyt szybkiego efektu podczas olejowania : powiem tak, aby uzyskać efekt przy olejowaniu naturalnymi olejami powinno minąć trochę czasu, niektóre osoby myślą, że gdy użyją raz olejku to ich włosy będą niewiadomo jak piękne i nawilżone..
Nieee... musi minąć trochę czasu, a przede wszystkim nie wolno zapominać o punktach pielegnacji włosów oraz o zmywaniu olejku łagodnymi szamponami, bo sls wymywają wszystko to co nałożymy na włosy aby poprawić ich kondycję.




No i to by było na tyle. Mam nadzieję, że post będzie pomocny dla osób które olejują i chcą zacząć olejować włosy.







5 komentarzy:

  1. Ja też olejuję włosy :) Świetny post. Polecam to każdemu ;D
    Mój blog ♥ Serdecznie zapraszam !

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja włosów nie olejuje, boje się, ze coś spieprze hah

    Zapraszam /Dorota
    Normalbutdidnot.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  3. nigdy nie olejowałam włosów, ale sie nad tym zastanawiałam. Dziękuje za te rady. Bardzo mi pomogą

    OdpowiedzUsuń
  4. Będę pamiętać i starać się tych błędów nie robić :D

    rilseee.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  5. Niedawno wróciłam do olejowania włosów, ale na wielu blogach i forach czytałam, że właśnie warto po jakimś czasie nałożyć na naolejowane włosy odżywkę.

    OdpowiedzUsuń

.