.

wtorek, 11 lutego 2014

Szampony do włosów *,*


Dobry wieczór moi mili, często zadajecie pytania co do mycia włosów szamponami, jakimi myć, jak myć i co robić gdy podczas mycia są poplątane.

Co do szamponów ?
Jest wiele rodzajów szamponów min .; dla włosów suchych, przetłuszczających się, po farbowaniu, po ondulacjach chemicznych trwałych, bez objętości, z łupieżem, słabych, cienkich, gęstych, kręconych, prostych,  bez blasku.
Jeżeli jesteś jedną z tych osób, które myją włosy bardzo często, powinnaś używać delikatnych szamponów, przystosowanych do częstego stosowania oraz myć nimi głowę tylko jeden raz, takich jak np Szampony ziołowe, dla dzieci ect.
Możesz myć wieloma szamponami włosy i zauważysz że ciężko ci trafić w ten jedyny, dlatego warto jest poznać i pomyśleć, co tak naprawdę Twoje włosy potrzebują, czy są suche, proste, osłabione, przetłuszczające się ect.

Co do mycia włosów po mojemu?
*Przed myciem rozczesuję dokładnie włosy
*Ustawiam wodę tak by nie była ani za ciepła ani za zimna
*Czasami na noc nakładam jakiś olejek, ale pomińmy ten podpunkt
*Spieniam porcję szamponu (nie nakładam , nie polewam centralnie na włosy, pamiętać trzeba by miarka szamponu nie wylewała się poza dłonie, wystarczy naprawdę odrobina)
*Myję sam skalp delikatnie opuszkami palców
*Zmywam szampon chłodną wodą, podczas zmywania szamponu ze skalpu włosy same się myją
*Ponownie nalewam szampon na dłoń, spieniam i dokładnie myję włosy
*****Pierwsze mycie jest do oczyszczenia skalpu z np lakieru, pianek, żelów, oparów*****
*****Drugie mycie dlatego by szampon zaczął działać tak jak powinien*****
*Ponownie zmywam chłodną wodą
*Odsączam z nadmiaru wody (NIE TRĘ, NIE WYCIERAM, NIE WYCISKAM ZBYT MOCNO)
*Nakładam maskę, albo odżywkę, odczekuje tyle ile powinnam
*Rozczesuje włosy z maską albo odżywką
*Spłukuje
*Nakładam jedwab w odżywce
*Spłukuje chłodną wodą by domknąć łuski
*Włosy odciskam z nadmiaru wody
*Wcieram w skalp Jantar
*Delikatnie rozczesuje zaczynając od końcówek (tak powinno się zaczynać czesać włosy)
*Pozwalam im samym schnąć

Co zrobić gdy podczas mycia się włosy nie pienią lub plączą ?
Są różne szampony, jedne się pienią drugie nie, ale i tak myją, mogę przyznać że te co się za bardzo nie pienią, lepiej umyją włosy i nadają te właściwości co powinny niż te co się pienią.
A co do plątania podczas mycia ? 
Przed myciem nałóż odżywkę, odczekać chwilę i zacznij normalnie myć włosy (METODA OMO).


Kupując szampon, koniecznie zwróć uwagę na przeznaczenie szamponu. Jeśli masz wysuszone włosy, nie wybieraj szamponu do włosów przetłuszczających , i na odwrót. Dla włosów suchych najlepsze są gęste preparaty bogate w sskładniki nawilżające, na przykład masło shea oraz rozmaite olejki (arganowy, kokosowy, rycynowy). Z kolei włosy łatwo przetłuszczające się bardziej skorzystają na szamponie z substancjami ściągającymi, takimi jak olej cytrusowy, rozmaryn, szałwia oraz rumianek. Dobrym wyborem są przezroczyste szampony, które zawierają mniej substancji nawilżających, ewentualnie te dla dzieci ( są bardzo delikatne ) . Natomiast dla włosów cienkich i delikatnych wskazane są szampony zwiększające objętość włosów. Unoszą one włosy, a zawarte w nich białka osiadają na poszczególnych pasmach włosów, sprawiając, że wyglądają na grubsze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

.