.

piątek, 17 stycznia 2014

Farbowane

 F
         a
                  r
                           b
                                   o

                                                                          w
                                                         a
                                               n
                                   e

Witam was wszystkich , ostatnio jest coraz więcej pytań na temat różnego rodzaju koloryzacji , widzę , że macie z tym kłopoty .
W sumie nie dziwię się .
Nie wiecie jaki kolor na swoje włosy wybrać ?
Nie chcecie już szamponetki na włosach ?
Chcecie pozbyć się odcienia kurczaka?
Jak farbować i rozjaśniać by nie niszczyć włosów?
Jak dbać o farbowane włosy?
*Nie wiecie jaki kolor na swoje włosy wybrać ? Wystarczy wyobrazić sobie siebie w kolorze cieplejszym od waszej cery i oczu , wiadomo że do brązowych oczu i białej cery nie będzie pasował zielony kolor ;)
Wizualnie to wygląda tak , każda dziewczyna z cielmnymi oczami dobrze wygląda w jasnych kolorach i zarazem ciemnych , to też zależy od koloru jej skóry , jak skóra jest ciemna to źle będzie wyglądać w białych włosach , brązowych oczach i czarnych brwiach , jak dziewczyna ma niebieskie oczy , dobrze jej jest w blondzie i czarnym , dziewczyna z zielonymi oczami dobrze wyglada w rudych i blond , dziewczyna z szarymi oczami dobrze wygląda w czarnych  . Ogolnie patrzy się na kolor cery i kolor oczu , każdemu może pasować wszystko .
*Są różne sposoby na pozbycie się szamponetki , szamponu , ogólnie odbarwianie włosów , wystarczy dobrze szukać , czym mocniejszy szampon tym lepsze działanie , najbardziej sprawdzają się szampony zakładowe i przeciwłupieżowe , one mają takie działanie że wyplukują wszystko , szczerze zaskoczyło mnie to że nawet farbę i szamponetkę , sama się na sobie przekonałam jak schodziłam do blondu z czarnego ;).
*Macie rozjaśniane włosy ?  A nie wiecie jak pozbyć się żółtego odcienia ? W sumie też miałam z tym problem , wystarczy wejść do apteki albo do drogerii i spytać się o niebieski albo fioletowy szampon dla włosów rozjaśnianych i z balejażem , płukanki o odcieniu srebra i wrzosu , platyny , blondu też pomagają.
*Ostatnio dowiedziałam się od znajomej fryzjerki , że kiedyś dodawała do rozjaśniacza olejku lnianego albo odżywki do włosów , podobno bała się wysuszonych włosów i jak zmyła rozjaśniacz z głowy to wcale nie miała wysuszonych tylko normalne . Myślę że warto spróbować by nie niszczyć włosów przy nadmiernym rozjaśnianiu i farbowaniu .
*Jak dbać o farbowane włosy ? Myślę , że przed wszystkim ich nie suszyć , żeby nie przesuszyć i oczywiście nie prostować przez jakiś czas.
Włosy rozjaśniane podatne sa wtedy na łamiące i kruszące się końcówki , należy pamiętać , że gdy za mocno zwiążesz je gumką mogą zostać już na gumce , to zależy od tonacji rozjaśnionych włosów . Powinno się na nie uważać , może przy najmniej na jakiś czas , olejować na noc , laminować 1 w tygodniu , jedwab który wygładza i pomaga odbudować włókno włosa. Przede wszystkim podcinać co jakiś czas.


Miłego dnia ;)


1 komentarz:

.